Kontomatik – sposób weryfikacji konta bankowego

Kontomatik to usługa, dzięki której pożyczkodawcy z łatwością mogą sprawdzić historię płatności swojego klienta. Weryfikacja konta bankowego odbywa się w czasie rzeczywistym. Jak inaczej sprawdzić właściciela konta bankowego, który sięga po pożyczki bez przelewania grosza? Możemy to zrobić za pomocą telefonu, a także usługi kurierskiej.

Na czym polega działanie Kontomatik?

Kontomatik to usługa, która zaczęła powstawać w 2002 roku, natomiast w pełnej wersji światło dzienne ujrzała w 2016 roku. Jest jedną z największych innowacji rynku Fintech, o czym świadczy jej coraz częstsze zastosowanie w przedsiębiorstwach.

Kontomatik działa w czasie rzeczywistym, dlatego błyskawicznie weryfikuje dane i przekazuje informacje dalej. To wszystko za sprawą interfejsu API (Interfejs Programowania Aplikacji). Scala on pojedyncze aplikacje, aby razem działały szybciej i efektywniej.

Użytkownik Kontomatik w przypadku np. sięgania po pożyczki chwilówki online do 5 000 zł, może bardzo szybko okazać pożyczkodawcy swoją historię płatności. Dzięki temu wspomniana pożyczka może zostać wypłacona jeszcze szybciej. Zadaniem klienta firmy pożyczkowej jest zalogowanie się do usługi za pomocą danych do logowania na rachunek bankowy. Udane logowanie oznacza przekazanie pożyczkodawcy wglądu do naszych płatności.

Zalety usługi Kontomatik

Zaletą Kontomatik jest to, że:

  • dostarcza informacji w czasie rzeczywistym, dzięki temu natychmiast znamy decyzję np. pożyczkodawcy;
  • stanowi innowacyjny produkt, który nie ma sobie równych;
  • jest najbardziej zaawansowanym technologicznie produktem służącym do weryfikacji danych klientów;
  • ułatwia obu stronom zawarcie transakcji;
  • pożyczkobiorca nie musi posiadać na koncie nawet złotówki, co jest obowiązkiem w przypadku dokonania przelewu weryfikacyjnego w niektórych firmach.

Kto może korzystać z Kontomatik?

Kontomatik to narzędzie, które sprawdzi się zarówno w firmach pożyczkowych, jak i bankach. To w nich klienci często nie mogą zdecydować się na odpowiedni do swoich możliwości finansowych produkt. Usługa Kontomatik pozwala zapoznać się z ofertą banku, a także ustalić scoring kredytowy, który jest niezbędny do rozpatrzenia wniosku pożyczkowego.

Pożyczkodawcy chętnie korzystają z Kontomatik, ponieważ pozwala on zajrzeć w historię płatności konsumentów. Szybka i rzetelna ocena zdolności kredytowej to priorytet w drodze przyznania dodatkowej gotówki. Usługa Kontomatik sprawdzi się także w Start-upach. Dzięki wykorzystaniu jej rozwijające się przedsiębiorstwa nie będą musiały inwestować i opracowywać własnej aplikacji.

Jak sprawdzić właściciela konta bankowego za pomocą Kontomatik?

Pożyczki bez przelewania grosza znalazły swoich zwolenników. Są nimi osoby, które korzystają na co dzień z technologii i chętnie wykorzystają usługę Kontomatik, aby dopełnić różnych formalności. Są jednak osoby, który preferują tradycyjne metody poświadczania swoich danych u pożyczkodawców. Jak sprawdzić właściciela konta bankowego nie narzucając mu wykonania przelewu złotowego lub groszowego, a także skorzystania z aplikacji?

Weryfikacja tożsamości klienta firmy pożyczkowej może się odbyć również przez telefon. Pracownik instytucji zadzwoni do wnioskującego i zada kilka szczegółowych pytań. Będą one dotyczyły danych podanych we wniosku, a także zamieszczonych w dowodzie osobistym.

Nasza tożsamość może zostać sprawdzona także za pomocą kuriera. Pracownik firmy kurierskiej zobowiązany jest dostarczyć nam umowę pożyczki. Przy okazji poprosi o okazanie dowodu osobistego, aby porównać podane przez nas w dokumentach dane. Odebranie pieniędzy z pożyczki na poczcie za pomocą czeku GIRO także stanowi metodę weryfikacji danych. Pieniądze mogą zostać wypłacone wyłącznie osobie, której dane zostały zawarte we wniosku o pożyczkę.