Porady pożyczkowe

ERIF – co to jest?

Lip 24 2019

Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, czym charakteryzuje się rejestr dłużników ERIF, w jaki sposób można sprawdzić wpisy na swój temat w tej bazie oraz czy istnieje szansa, aby je usunąć.

Monit – co to jest i ile kosztuje?

Kwi 12 2019

Monit to przedsądowe polubowne ponaglenie wysyłane dłużnikowi przez firmę pożyczkową. Istnieje kilka rodzajów monitu. Wyróżnia się monit pisemny, telefoniczny i elektroniczny. W pierwszej kolejności wierzyciel wysyła monit elektroniczny w formie emaila bądź wiadomości sms. Ile kosztują poszczególne rodzaje monitu?

Komornik – ile może zabrać z pensji, renty i emerytury?

Mar 22 2019

Co roku kwoty wolne od zajęcia zmieniają się wraz ze wzrostem płacy minimalnej. Policzyliśmy ile może zabrać komornik w 2019 roku i wyjaśniliśmy kim on właściwie jest. Egzekucja komornicza jest częstym skutkiem skutkiem niespłacania <a href=https://pankredyt.pl/pożyczki bądź chwilówki.

Kto płaci podatek od pożyczki?

Lut 15 2019

Kto płaci podatek od pożyczki? Osoby, które pożyczą więcej niż 9 637 zł. Wyjątkiem jest pożyczka od rodziny, która jest nielimitowana i darmowa. Pożyczając np. od męża lub teściów nie zapłacimy podatku. Musimy jednak złożyć deklarację podatkową w odpowiednim urzędzie.

Jak napisać umowę pożyczki?

Lut 01 2019

Jak napisać umowę pożyczki? Niezbędne jest sporządzenie jej w formie pisemnej pod rygorem nieważności, jeśli przedmiot umowy przekracza wartość 1000 zł. Umowa pożyczki powinna zawierać kilka niezbędnych elementów. Należy w niej umieścić m.in.: strony umowy, szczegółowy opis przedmiotu umowy oraz czas jej trwania. Co jeszcze powinno znaleźć się w umowie pożyczki pieniędzy?

Pożyczka na czek GIRO – odbiór pieniędzy na poczcie

Sty 04 2019

Pożyczka bez konta bankowego to produkt finansowy, który nie wymaga wielu formalności. Proces wnioskowania odbywa się online, a firma pożyczkowa wysyła do pożyczkobiorcy kuriera z umową pożyczki oraz drukiem czekowym. Po jego otrzymaniu, osoba pożyczająca może udać się na pocztę w celu odebrania środków. W jaki sposób należy zrealizować czek GIRO?