Porady pożyczkowe

Co to jest przelew Elixir?

Lut 18 2020

W opcjach przelewu bankowego możemy spotkać się z tajemniczo brzmiącą nazwą przelew Elixir albo z informacją, że przelew dojdzie zgodnie z sesjami Elixir. Co to tak naprawdę znaczy?

Alerty BIK – czym są i czy warto je aktywować?

Gru 04 2019

Jednym z największych zagrożeń dzisiejszego świata jest kradzież danych osobowych w celu wyłudzenia kredytu. Jeśli chcemy dopilnować swojego bezpieczeństwa finansowego możemy skorzystać z alertów BIK. To usługa oferowana przez Biuro Informacji Kredytowej. Czy można znaleźć alerty BIK za darmo?

ERIF – co to jest?

Lip 24 2019

Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, czym charakteryzuje się rejestr dłużników ERIF, w jaki sposób można sprawdzić wpisy na swój temat w tej bazie oraz czy istnieje szansa, aby je usunąć.

Monit – co to jest i ile kosztuje?

Kwi 12 2019

Monit to przedsądowe polubowne ponaglenie wysyłane dłużnikowi przez firmę pożyczkową. Istnieje kilka rodzajów monitu. Wyróżnia się monit pisemny, telefoniczny i elektroniczny. W pierwszej kolejności wierzyciel wysyła monit elektroniczny w formie emaila bądź wiadomości sms. Ile kosztują poszczególne rodzaje monitu?

Komornik – ile może zabrać z pensji, renty i emerytury?

Mar 22 2019

Co roku kwoty wolne od zajęcia zmieniają się wraz ze wzrostem płacy minimalnej. Policzyliśmy ile może zabrać komornik w 2019 roku i wyjaśniliśmy kim on właściwie jest. Egzekucja komornicza jest częstym skutkiem skutkiem niespłacania <a href=https://pankredyt.pl/pożyczki bądź chwilówki.

Kto płaci podatek od pożyczki?

Lut 15 2019

Kto płaci podatek od pożyczki? Osoby, które pożyczą więcej niż 9 637 zł. Wyjątkiem jest pożyczka od rodziny, która jest nielimitowana i darmowa. Pożyczając np. od męża lub teściów nie zapłacimy podatku. Musimy jednak złożyć deklarację podatkową w odpowiednim urzędzie.