Nie pracujesz legalnie i potrzebujesz pieniędzy? Sięgnij po pożyczkę bez umowy o pracę. Dla pożyczkodawcy nie jest ważne źródło dochodu, ale regularna spłata zadłużenia. Pożyczka bez umowy o pracę to dobre rozwiązanie zarówno dla studentów, jak i emerytów.
Pożyczka bez umowy o pracę – jak otrzymać kredyt na umowę zlecenie?
Wśród licznych produktów oferowanych przez rynek pożyczkowy, należy wyróżnić pożyczkę bez umowy o pracę. Dlaczego? Jest to idealna opcja dla osób, które nie posiadają stałego źródła dochodu, a potrzebują dodatkowych pieniędzy. Warto pamiętać, że kredyt konsumencki możemy otrzymać także na umowę o dzieło czy umowę zlecenie. Obie formy zatrudnienia gwarantują nam dochód, który w oczach kredytodawców jest wystarczający, aby pokryć raty naszej pożyczki. Osoby, które najczęściej są zatrudnione na tego typu umowy, to studenci. Dzięki bogatej ofercie firm pożyczkowych mogą oni skorzystać z pożyczki dla młodych i spełnić swoje marzenia.
Pamiętajmy, że istnieją też inne dochody, które akceptują pożyczkodawcy. Wśród nich należy wyróżnić dochód pochodzący z wynajmu mieszkania czy prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Dla pożyczkodawców wypłacalną osobą jest też taka, która pracuje nielegalnie. Dla wierzyciela nie jest ważne źródło dochodu, ale to, czy pożyczka będzie spłacana na czas.
Pożyczka na świadczenia rodzinne czy socjalne
Jeśli chcemy skorzystać z pożyczki bez umowy o pracę, powinniśmy wiedzieć, że dodatkowe pieniądze możemy otrzymać na różne świadczenia. Najczęściej spotykaną formą kredytu na ten dochód jest pożyczka na świadczenia socjalne. Jest nimi wszelka pomoc niesiona pracownikom znajdującym się w trudnej sytuacji. Świadczenia socjalne mają na celu wyrównanie szans wśród pracowników. Dzięki temu każdy z nich może sięgnąć np. po pożyczkę na równych zasadach.
Świadczenia rodzinne to przede wszystkim: zasiłek rodzinny oraz dodatki do zasiłku rodzinnego, jednorazową zapomogę z tytułu urodzenia się dziecka, zasiłek pielęgnacyjny, świadczenia pielęgnacyjne i specjalny zasiłek opiekuńczy. Do świadczeń rodzinnych kwalifikuje się także zasiłek dla opiekuna i świadczenie rodzicielskie.
Osoby, które mają dzieci i pobierają zasiłek 500+, także mogą liczyć na pożyczkę. Program rządowy gwarantuje comiesięczną wypłatę pieniędzy na drugie i kolejne dziecko. Warto wspomnieć, że jeśli sytuacja w rodzinie nie jest zadowalająca, świadczenie 500+ można otrzymać także na pierwszego potomka. Wypłata pieniędzy odbywa się regularnie, dlatego program rządowy jest akceptowany przez pożyczkodawców jako stały dochód. Niestety nie są za niego uważane alimenty. Te jedynie wzmacniają naszą zdolność kredytową, gdy wnioskujemy o kredyt w ramach innego dochodu.
Pożyczka bez umowy o pracę przez internet
Firmy pożyczkowe oferują rozwiązania oparte o minimum formalności. Dzięki temu możemy sięgnąć po pożyczkę chwilówkę online bez wychodzenia z domu. Aby uzyskać taki kredyt należy spełniać odpowiedni wiek narzucony przez pożyczkodawcę. Zwykle jest to 18 lub 20 lat. Czasem jednak pożyczkodawcy udzielają pożyczek od 27 roku życia. Aby usprawnić proces przyznania gotówki, warto zapoznać się z kryteriami instytucji jeszcze przed wysłaniem wniosku.
Niezbędne jest także posiadanie polskiego obywatelstwa oraz stałego adresu zamieszkania na terenie kraju. Ważne jest również posiadanie aktywnego telefonu oraz rachunku bankowego. To on posłuży do weryfikacji naszej tożsamości. Również na niego zostaną wypłacone pieniądze z pożyczki. Dobrze jest również posiadać zdolność kredytową pozwalającą na zadłużenie. Aby o nią zadbać, warto regulować zobowiązania pieniężne na czas.
Aby złożyć wniosek o pożyczkę online wystarczy jedynie wypełnić wniosek znajdujący się na stronie internetowej pożyczkodawcy. Należy podać w nim interesującą nas kwotę pożyczki oraz okres jej spłaty. Wysłanie wniosku zajmie jedynie chwilę. Gdy tylko pożyczkodawca rozpatrzy nasz wniosek, poprosi nas o potwierdzenie tożsamości. Jeśli tego dokonamy, możemy spodziewać się wypłaty pieniędzy w przeciągu kilkunastu minut.