Pożyczka na czek GIRO – odbiór pieniędzy na poczcie

Pożyczka na czek GIRO to produkt pozabankowy oferowany przez firmy pożyczkowe. Ten rodzaj zobowiązania finansowego nie wymaga wykonywania przelewu groszowego, a pieniądze można odebrać w dowolnej placówce Poczty Polskiej bądź Banku Pocztowego. Jest to możliwe dzięki czeku GIRO, który stanowi pocztowy system wypłaty pieniędzy.

Pożyczka na czek GIRO to produkt finansowy do odebrania w placówce Poczty Polskiej lub Banku Pocztowego. Czek GIRO jest ważny tylko przez 7 dni!

Pożyczka bez konta bankowego to produkt finansowy, który nie wymaga wielu formalności. Proces wnioskowania odbywa się online, a firma pożyczkowa wysyła do pożyczkobiorcy kuriera z umową pożyczki oraz drukiem czekowym. Po jego otrzymaniu, osoba pożyczająca może udać się na pocztę w celu odebrania środków. W jaki sposób należy zrealizować czek GIRO?

Czym jest czek GIRO?

Czek GIRO to termin pochodzący z języka włoskiego. GIRO oznacza podróż lub obrót. W przypadku pożyczki na czek GIRO, jest to obrót pieniędzy. Ten sposób wypłaty środków stosują firmy pożyczkowe, które oferują produkt finansowy pod postacią pożyczki na czek GIRO z minimum formalności. Czek GIRO po raz pierwszy został zastosowany w jednym z włoskich banków już w XX wieku.

Czek GIRO to środek płatniczy, którego działalność opiera się na pocztowym systemie wypłaty pieniędzy. Oznacza to, że pożyczkobiorca podczas wnioskowania o dany rodzaj zobowiązania finansowego, na przykład pod postacią pożyczki online, nie musi dokonywać przelewu weryfikacyjnego w celu potwierdzenia swojej tożsamości. Osoba zaciągająca pożyczkę powinna mieć na uwadze jeden istotny fakt. Przy wyborze opcji odbioru pożyczki na poczcie, poniesie opłatę w wysokości 13 zł.

Jak zrealizować czek GIRO?

Realizacja czeku GIRO, przy pomocy którego pożyczkobiorca ma możliwość wypłaty pożyczki na poczcie, odbywa się w kilku etapach.

 • Krok 1: wybór odpowiedniej kwoty oraz okresu kredytowania na stronie internetowej pożyczkodawcy,
 • Krok 2: uzupełnienie formularza pożyczkowego wymaganymi danymi,
 • Krok 3: wybór opcji wypłaty pożyczki na czek GIRO,
 • Krok 4: firma pożyczkowa może zadzwonić do klienta z pytaniem o potwierdzenie decyzji pożyczkowej,
 • Krok 5: instytucja pozabankowa wydaje pozytywną decyzję i informuje klienta o terminie pojawienia się u niego kuriera z umową pożyczki,
 • Krok 6: po podpisaniu umowy, klient otrzymuje czek GIRO,
 • Krok 7: należy udać się po odbiór środków finansowych.

Pożyczkobiorca, który wybrał opcję odbioru pożyczki na poczcie, na przykład pożyczki bez odsetek, musi pamiętać o zabraniu ze sobą druku czekowego otrzymanego od kuriera oraz dowodu tożsamości. Nie wolno również zapomnieć o tym, iż czek GIRO może zrealizować tylko pożyczkobiorca. Musi on udać się do oddziału Poczty Polskiej lub Banku Pocztowego w terminie 7 dni od momentu otrzymania czeku GIRO. Jeżeli nie dokona tego w określonym czasie, czek straci ważność!

Pożyczka na czek GIRO-produkt finansowy bez konta bankowego

Pożyczka na czek GIRO to produkt finansowy, który nie wymaga od potencjalnego klienta firmy pożyczkowej posiadania konta bankowego. Ma on możliwość zaciągnięcia, na przykład pożyczki krótkoterminowej czy pożyczki na ratyna czek GIRO. Środki finansowe pochodzące z pożyczki może odebrać w dowolnej placówce Poczty Polskiej bądź Banku Pocztowego.

Ubieganie się o pożyczkę do odebrania na poczcie nie wiąże się z trudnym procesem wnioskowania. Ten produkt finansowy nie wymaga wielu formalności, jednak pożyczkobiorca powinien najpierw sprawdzić swoją zdolność kredytową. W tym celu może pobrać Raport BIK.

Pożyczka na czek GIRO to rodzaj zobowiązania finansowego, które może być dobrym rozwiązaniem dla:

 • osób nieposiadających konta bankowego,
 • pożyczkobiorców, którzy nie mają dostępnych środków na rachunku bankowym,
 • osób z zajęciem komorniczym,
 • pożyczkobiorców, którzy posiadają rachunek bankowy wraz ze współmałżonkiem.

Pożyczka na czek GIRO- wady i zalety

Wady:

 • krótki czas ważności czeku GIRO,
 • konieczność udania się do placówki Poczty Polskiej bądź Banku Pocztowego,
 • dodatkowa opłata w wysokości 13 zł,
 • wydłużony czas oczekiwania na środki finansowe.

Zalety:

 • pożyczkobiorca nie musi posiadać konta bankowego,
 • o pożyczkę na czek GIRO można wnioskować nawet z zajęciem komorniczym,
 • środki finansowe pożyczkobiorca otrzymuje “do ręki”,
 • pożyczka na czek GIRO nie wiąże się z koniecznością dokonania przelewu weryfikacyjnego.

Pożyczka na poczcie-podsumowanie

Pożyczka na czek GIRO to produkt pozabankowy, który posiada wiele zalet, ale również i drobne wady. Pożyczkobiorca nie musi dokonywać przelewu na 1 grosz bądź korzystać z usługi Kontomatik, by potwierdzić swoją tożsamość. Proces wnioskowania o pożyczkę na poczcie ogranicza się do minimum formalności. Posiadanie konta bankowego nie jest koniecznością. Pożyczkobiorcy nie ogranicza również brak środków na rachunku bankowym.

Pożyczkobiorca musi mieć na uwadze fakt, iż druk czekowy, który otrzymuje od kuriera firmy pożyczkowej wraz z umową pożyczki, jest ważny tylko przez 7 dni. Jeśli w tym czasie, pożyczający nie wypłaci środków, czek GIRO traci ważność. Pożyczkobiorca ponosi również dodatkową opłatę przy odbiorze pożyczki na poczcie w wysokości 13 zł.